O nás

Naše centrum bylo založeno, abychom dětem od nejranějšího věku mohly nabídnout motivující prostředí pro jejich přirozený vývoj, získávání znalostí a objevování okolního světa i jejich vlastní osobnosti. K tomu abychom dosáhly co nejlepších výsledků využíváme metodu Marie Montessori, která je celosvětově uznávanou vzdělávací metodou.

Klademe si za cíl:

  • Podporovat dětskou zvídavost
  • Smysl pro zodpovědnost
  • Smysl pro vysokou sebeúctu a nezávislost
  • Podporovat dychtivost po vzdělání.
A to vše hravou formou

Mnoho pedagogů a psychologů věří, že je lepší investovat do předškolní výchovy než do vysokoškolského vzdělání.

Pokud s dítětem využíváme metodu Montessori již od útlého věku, v období kolem pěti let celé poznání začne do sebe zapadat, dítě začne číst, psát, počítat a intelektuálně a citově růst bez větší námahy a vypětí.


Proč Život hrou? Když jsem nad tímto názvem přemýšlela, měla jsem pocit velké troufalosti. Vždyť život a ještě k tomu hrou je ve svém jádru obrovská záležitost. Nicméně to přišlo spontánně a po letech působení a zkušeností to do sebe zapadá.

Pokud nás „hra“ baví, tak jsme jí zaujatí a vstřebáváme vše, co nám může dát. Čím častěji „hru“ hrajeme, tím víc se v ní zdokonalujeme a pokud vytrváme, staneme se mistry.
Užívejme si „hry“ které nás baví a vzdělávají a hrajme je celý život!  :-)

Jitka Tužová

Konzultace pro rodičeČesko-anglická Montessori mateřská škola Život hrou, s.r.o. - idatabaze.czMateřské školy - idatabaze.cz