O mně

Jmenuji se Jitka Tužová a jsem průvodkyní na cestě sebepoznání.    


Jitka Tužová

Jsem lektorka Angličtiny a Gestalt koučka.
Nabízím poradenství a semináře v oblasti přirozené výchovy
a v Montessori zařízeních pomáhám jako supervizor a mentor.

Jak pracuji:

S dětmi, učiteli, lektory, rodiči a ostatními dospělými hledáme řešení různých situací. Již od roku 2005 prakticky využívám poznatky Marie Montessori nejen ve své práci, ale i v soukromém životě a v přístupu ke svým dětem. Před časem mě velmi oslovil Gestalt koučink.

Montessori i Gestalt mi dávají velký smysl. Oba tyto směry jsou zaměřeny na člověka jako celek a podporují jeho rozvoj coby jedinečné bytosti v konkrétním prostředí. Tady a teď.

Při své práci se snažím využívat všech nástrojů obou směrů, které v danou chvíli považuji za vhodné, užitečné a efektivní.

Pokud klient neví konkrétně, co by si potřeboval vyřešit, zkoumáme celou situaci ze všech dostupných stran a pohledů. Když najdeme konkrétní věc, která ho tíží, společně se snažíme najít řešení. Klientovi rozhodně neradím, ale zvídavými otázkami ho vedu k nalezení jeho vlastních odpovědí. Klienta vedu k prožití a uvědomění si svých pocitů, což mu velmi pomáhá v rozhodování.
Po celou dobu našeho setkání jsem tu jen pro klienta. Snažím se vnímat vše, co sděluje verbálně i neverbálně. Vnímám jeho pocity a vše co s klientem souvisí respektuji, nic nehodnotím a dávám zpětnou vazbu. Při své práci se snažím co nejvíce podpořit rozvoj klientova potenciálu a jeho touhu danou věc změnit.  Pracuji tak, aby se se mnou klient cítil v bezpečí a vnímal soukromí.
Jsem vnímavá a kreativní a práce s lidmi mě velmi naplňuje.

Moje cesta:

2002 a 2004

dcera a syn - moji největší učitelé                                                         
2005 až dosud
- Kurzy Montessori a aplikace poznatků v běžném životě
2006
- založení Centra Život hrou
- vlastní metodika Joyful English pro děti s prvky Montessori
- česko-anglická Montessori miniškola
2008  
- Česko-anglická Montessori MŠ (v r. 2011 MŠ zapsaná v registru škol a školských zařízeních)
2015 
-  roční Montessori výcvik v Institutu celostního vzdělávání, který byl zaštítěn úžasným člověkem a lektorem Klausem D. Kaulem (Německo)
2014
-  první česko-anglická Montessori třída ZŠ v Liberci. Každým rokem přibývá další třída a náš cíl je pokrýt rozsah 1. i 2. stupně ZŠ.
2017-18
- roční výcvik koučinku Gestalt Essence Praha.

London.s.kids

Proč tuto práci dělám?

Během celého tohoto období jsem prošla mnoha kurzy a semináři na téma osobního rozvoje, Montessori, respektujícího přístupu .... Stále mám touhu se učit nové věci a přijímat výzvy, které pomáhají nejen mě, ale i ostatním.

Plním si své sny, které na první pohled možná nejsou velké, ale pro mě mají velký význam. Přináší mi totiž radost do života. A práce, kterou dělám je jeden z mých snů.

Pokud cítíte, že bych Vám mohla pomoci s řešením situace, která Vás tíží, pište nebo volejte 773232515 , budu se těšit na setkání.

Jitka

 

"Úspěch není konečný a prohry nejsou fatální. Pouze odvaha pokračovat se počítá."

Winston Churchill.

 


Konzultace pro rodičeČesko-anglická Montessori mateřská škola Život hrou, s.r.o. - idatabaze.czMateřské školy - idatabaze.cz